Mel Gibson kon het een poosje in de film “What Women Want.” Het maakte hem niet gelukkig. Gedachtenlezen. Ik ken niemand die het kan, maar toch gedragen we ons soms of het onderdeel van ons standaardrepertoire is. Vooral richting collega’s. Kijk maar:

Wat jij denkt:
“Die nieuwe notuleerklus is echt iets voor Esther. Zij maakt goede verslagen en vindt het leuk om te doen, want ze doet het wel vaker.”
Wat Esther denkt:
“Ik heb een hekel aan notuleren. Ik heb het een paar keer gedaan toen een collega ziek was, en nu wordt ik elke keer gevraagd. Ik wou dat ik weer actief aan de vergaderingen mee kon doen.“
Wat jij denkt:
“Bart is de laatste tijd niet zichzelf. Ik denk dat hij uitgekeken is op zijn werk, maar ik wil hem niet kwijt. Dat nieuwe project is precies de uitdaging die hij nodig heeft.”
Wat Bart denkt:
“De mantelzorg voor mijn ouders kost veel tijd en energie, en het kost me moeite om mijn werk af te krijgen. Een nieuw project kan ik er nu echt niet bij hebben.”
Kan jij de gedachten van je medewerkers lezen? Vraag het ze eens.